O EKOCENTRU VČELÍN OŘECH

vcelin-6

Včelín Ořech vznikl v roce 1997. V tu dobu nás donutil letitý včelař pan Marek dát do sadu včely. Zprvu jsme jen „měli včely“. Pak jsme zjistili, že úroda v sadu je najednou výrazně větší a nějaký ten kýbl medu se také hodil. A tak jsme se pomalu učili se včelami žít, absolvovali mnoho přednášek, školení a kurzů. Začali jsme se včelami žít.

Od té doby uběhlo již mnoho žihadel. Naučili jsme se včelám poskytnout co nejlepší podmínky k životu a ony se množily a množily. Poznali jsme a odzkoušeli si plno věcí, o kterých jsme ani neměli tušení. Včetně apiterapie – léčby s pomocí včel a jejich produktů.

A došlo to tak daleko, že jsme se rozhodli fantastický svět ukazovat dál veřejnosti, především dětem. Nejprve na Českém Medobraní (od r.2004) od r. 2015 i na Pražském Medobraní. V roce 2013 jsme postavili unikátní prosklený včelín určený přímo k ukazování včel. Ročně tak ukážeme včelky více než 1000 dětem nejen ve včelíně, ale i ve školkách a školách, kam zajíždíme s proskleným úlem. A na Medobraní přicházejí každoročně tisíce lidí.

Máme radost, že můžeme neskutečný svět včel a jejich přínos pro lidi představovat i ostatním. Přijďte se také podívat nebo alespoň ochutnat med za který naše včelky posbíraly již několik významných celostátních ocenění.

Dana a Vladimír Glaserovi