Základní informace o táboře

Letní příměstský tábor Ořech 2019

– péče o děti 1. stupně ZŠ na letní prázdniny (od 5. do 30.8.2019) – nově můžeme přijímat i děti, které půjdou do školy až 1.9. a také ty, kteří již jsou v 6. třídě

– můžete přihlásit dítě na kolik turnusů chcete, kolik dětí chcete

– není nutné vyplňovat hromady dokumentů a shánět potvrzení – jednoduše – pokud potřebujete pomoci, můžete dát dítě na tábor a na nic víc se neptáme

– dítě nemusí být na táboře předepsaný počet hodin, můžete ho přihlásit i na méně dní nebo ho bez problémů vyzvednout kdy budete potřebovat a po dohodě s instruktorem

– tábor je v týdenních turnusech

– budeme přijímat děti již od 7.00

– na tábory již nepoužíváme dotaci z EU, ale můžete požádat o příspěvek zdravotní pojišťovnu, svého zaměstnavatele, FKSP a nebo místní úřad (příspěvek je vyjde výhodněji, než zřizovat vlastní tábor)

– k dispozici budeme mít nově i prostory Muzea a Kouzelné zahrady

 Základní cena za tábor je 1.880,-Kč/dítě a turnus.

V ceně je pobyt, program, pitný režim po celý den a obědy.

Slevy

– na druhého a každého dalšího sourozence můžete uplatnit slevu ve výši 100,-Kč

– na druhý a každý další turnus můžete uplatnit slevu ve výši 100,-Kč

Příklad – 2 děti na 2 týdny – za 1. dítě zaplatíte plnou cenu, za druhé budete mít slevu na sourozence, ve druhém týdnu pak navíc u každého dítěte slevu za druhý týden. Celkem tedy ušetříte 400,-Kč.

Jednoduchou přihlášku naleznete na WWW.VCELINORECH.CZ (nemáte-li internet,  zavolejte na 602614170).

Cenu uhraďte prosím na účet č. 226165297/0600 Jako variabilní symbol použijte Vaše telefonní číslo a je-li to možné, připište jméno dítěte.

Základní informace k předběžnému přihlášení: 

  • Základním cílem tábora je umožnit hlídáním dětí, aby rodiče mohli v době letních prázdnin v klidu chodit do svého zaměstnán
  • Tábor je kapacitně omezen na 26 dětí na turnus (loni bylo 30)
  • Rodiče musí být po dobu konání tábora dostupní na telefonu. Především kvůli bezpečí a zdraví jejich dětí.
  • Program zajišťuje Včelín Ořech z.s. v areálu Parku Ořech ve spolupráci s dalšími spolky a subjekty. K dispozici dětské hřiště, kompletní nezbytné zázemí. V rámci programu jsou pro děti připravovány nejen hry, ale další aktivity, které jsou uzpůsobeny věku dětí. Tedy především procházky po okolí, návštěvy dalších hřišť, poznávání přírody, sportování, návštěva včelína, vyzkoušení keramické dílny, výtvarné dílny, omezeně i využití vybraných nízkých překážek v lanovém centru atd. Všechny aktivity budou vedeny zkušenými vedoucími a tak, aby byly pro děti zajímavé, ale zároveň bezpečné. Týdny budou sice tématicky laděny, abychom je lépe rozeznali a aby byli zajímavější pro děti, které budou navštěvovat více turnusů. Tématické „ladění“ je ale jen jakési „provonění“ a „nabarvení“. Ve skutečnosti jsou všechna témata podobná a sestavená tak, aby se turnusů mohly zúčastnit všechny děti bez jakéhokoli omezení.
  • máte-li jakýkoli dotaz nebo problém, neváhejte napsat mail (vzhledem k ostatní práci preferujeme), nebo zavolejte. Případně nás můžete po předchozí domluvě i navštívit.

Pořadatel si vyhrazuje právo na změny tábora a na případné zrušení turnusu, pokud se nenaplní potřebný počet dětí.

TURNUSY A TÉMATA PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA OŘECH 2019

Pro letošní rok jsme museli z provozních důvodů omezit počet turnusů na polovinu. Vybrali jsme tedy ta nejoblíbenější témata z loňského roku.

 1.turnus  5.-9.8. INDIÁNI – přírodu poznáváme i ochutnáváme. Zvládneme luky, šípy, oštěpy i jehlu.

2.turnus  12.-16.8. PIRÁTI – z louže do louže na otřískané plachetnici a jedno námořní dobrodružství za druhým

3.turnus 19.-23.8. CESTOVATELÉ A OBJEVITELÉ – co neznáme, to objevíme, kde jsme nebyli tam dorazíme, pěšky, na lodi nebo vzducholodí

4. turnus 26.-30.8. VÝTVARNÍCI – žádné umění nám není cizí. Zvládneme keramiku, papír, beton, nůžky, špachtle, lžíce, mozaiku, sochy i vlajky

NÁPLŇ turnusů je obdobná. Na všech si děti hrají, lehce sportují, něco vytváří, poznávají, soupeří v jednotlivcích i v týmech, mají čas na odpočinek i na jídlo. Turnusy se liší „nádechem“, zaměřením her a tvoření apod. Nemusíte se bát, že by „výtvarníci“ celý den seděli a malovali nebo že by se „piráti“ plavili celý den a nezbyl by jim čas na to něco vytvořit.

VČELY A MED jsou součástí každého turnusu. Ale ani jeden není zaměřen na včelařství. V srpnu se již včely připravují na zimu a jsou méně přátelské, když se jim otevírají úly apod. Bojí se, aby nepřišly o zásoby. Děti tedy uvidí na všech turnusech úly, včely, zařízení na hospodaření se včelami a medem, ochutnají čerstvý med. Samozřejmě v naprostém bezpečí před žihadly.

OVOCE, SAD – pokud počasí dopřeje včelkám možnost opylit stromy v sadu u areálu tábora a dozrají švestky a jablka, vyzkoušíme si (stejně jako loni) s dětmi jak se sklízí a ochutnávají, případně i zpracovávají (v loňském roce jsme lisovali a ochutnávali mošt).

VÝLETY jsou v současné době v jednání.

Provozovatel:Včelín Ořech, z.s., Kopaninská 189, 252 25 Ořech

Kontakt: Vladimír Glaser, tel. 602614170, mail: vcelinorech@gmail.com

www.vcelinorech.cz