Turnusy a témata 2019

TURNUSY A TÉMATA PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA OŘECH 2019

Pro letošní rok jsme museli z provozních důvodů omezit počet turnusů na polovinu. Vybrali jsme tedy ta nejoblíbenější témata z loňského roku.

 

1.turnus  5.-9.8. INDIÁNI – přírodu poznáváme i ochutnáváme. Zvládneme luky, šípy, oštěpy i jehlu.

2.turnus  12.-16.8. PIRÁTI – z louže do louže na otřískané plachetnici a jedno námořní dobrodružství za druhým

3.turnus 19.-23.8. CESTOVATELÉ A OBJEVITELÉ – co neznáme, to objevíme, kde jsme nebyli tam dorazíme, pěšky, na lodi nebo vzducholodí

4. turnus 26.-30.8. VÝTVARNÍCI – žádné umění nám není cizí. Zvládneme keramiku, papír, beton, nůžky, špachtle, lžíce, mozaiku, sochy i vlajky

Je nám líto, že jsme museli počet turnusů omezit. Ještě jednáme o turnusu 29.7. – 2.8. Pokud o něj máte zájem, napište nám (vcelinorech@gmail.com), budeme mít další argument pro jeho prosazení do tábora. Pokud by se to podařilo, dostal by další velmi oblíbené téma z loňska – ČERTÍCI.

NÁPLŇ turnusů je obdobná. Na všech si děti hrají, lehce sportují, něco vytváří, poznávají, soupeří v jednotlivcích i v týmech, mají čas na odpočinek i na jídlo. Turnusy se liší „nádechem“, zaměřením her a tvoření apod. Nemusíte se bát, že by „výtvarníci“ celý den seděli a malovali nebo že by se „piráti“ plavili celý den a nezbyl by jim čas na to něco vytvořit.

VČELY A MED jsou součástí každého turnusu. Ale ani jeden není zaměřen na včelařství. V srpnu se již včely připravují na zimu a jsou méně přátelské, když se jim otevírají úly apod. Bojí se, aby nepřišly o zásoby. Děti tedy uvidí na všech turnusech úly, včely, zařízení na hospodaření se včelami a medem, ochutnají čerstvý med. Samozřejmě v naprostém bezpečí před žihadly.

OVOCE, SAD – pokud počasí dopřeje včelkám možnost opylit stromy v sadu u areálu tábora a dozrají švestky a jablka, vyzkoušíme si (stejně jako loni) s dětmi jak se sklízí a ochutnávají, případně i zpracovávají (v loňském roce jsme lisovali a ochutnávali mošt).

VÝLETY jsou v současné době v jednání.