AKTUALITY

za současné situace nás trápí jak koronavirus, tak i mor včelího plodu. Tato kombinace není ideální, obvyklá výroční schůze být nemůže a tak musíme volit následující řešení:

– termín pro odevzdání vzorků měli na varroázu i mor (jen jeden vzorek od max. 10 včelstev) – všichni ÚTERÝ 26.1. od 17.00 do 18.30 v Pensionu (Kopaninská 189, Ořech) – my si vzorky roztřídíme podle toho, zda budou vyšetřeny jen na varroázu nebo i na mor i podle krajů (Praha, Středočeský)

– vzorek musí být vysušen, nejlépe v kelímku od jogurtu, uzavřený gázou. Označený číslem včelaře, stanoviště a počtem včelstev. Pokud máte více než 10 včelstev, označte si vzorky tak, aby byly nezaměnitelné! Zde na místě obdržíte sáček, do kterého bude vzorek ještě vložen, aby nemohlo dojít ke vzájemné kontaminaci.

– při odevzdávání prosím dodržujte prosím dnes již bohužel běžná pravidla – roušky + rozestupy

– zajistit vyšetření na mor i varroázu si můžete samozřejmě i sami. Pokud to tak uděláte, dejte nám prosím vědět, abychom na vás nečekali s odevzdáním.

– budou-li již dotace převedené z ČSV, budeme je vyplácet na místě v hotovosti

– budeme přijímat členské příspěvky ve výši 400,-Kč/člena + 16,-Kč na každé včelstvo dle vaší aktuální registrace u Svazu. Rovněž v hotovosti. 

– rozpočet a plán aktivit pro rok 2021 ponecháváme stejný, zprávu o hospodaření a o činnosti za rok 2020 rozešleme mailem a vyvěsíme na naše internetové stránky, stejně tak zprávu revizní a kontrolní komise

S Krajsou veterinární správou bylo domluveno, že můžeme vzorky odebírat a odevzdávat stejně jako v Praze (= stejně jako v minulých letech v případě varroázy). Tedy řádně vysušenou, v kelímcích od jogurtu s gázou místo víčka. Označenou jménem, číslem chovatele, číslem stanoviště a počtem včelstev. PRO MOR MUSÍ BÝT VZOREK Z MAX. 10TI VČELSTEV. Máte-li jich více, vytvořte 2 nebo více směsných vzorků.