Irena Brotánková

54 let, architektka

V Ořechu žiju více než 20 let. Za tu dobu už vím, co je ve vsi dobře i kde nás všechny “tlačí pata”. Změny, které naši obec čekají, se nedají zastavit. Ale je na nás, zda jim dáme správný směr. Této práci chci nabídnout své síly a zkušenosti. Věřím, že při vzájemném dialogu mezi zastupiteli a občany můžeme vytvořit Ořech jako dobré místo pro život.

Kateřina Okénková Glaserová

27 let, architektka, na rodičovské dovolené

V Ořechu jsem se narodila a teď tu vychovávám dceru. Jako architektka bych ráda zajistila větší kontrolu nad vznikajícím územním plánem a investorskou výstavbou, která se v Ořechu chystá. Chtěla bych se zasadit o to, aby obec podporovala drobné podnikatele, kteří do Ořecha přinesou služby jako kavárnu nebo obchod.

Martin Knapp

53 let, technický ředitel investiční společnosti

Žiju zde s rodinou více než 14 let, a proto mě občansky i profesně zajímají avizované změny v územním plánu obce. Uvědomuji si, že plánování těchto změn musí být pečlivě provázáno se strategií rozvoje obce (občanská vybavenost, veřejné služby, ekologie atd.). Díky své dlouholeté praxi v oblasti investiční výstavby nabízím své odborné zkušenosti, aby mohlo pokračovat plynule další zkvalitňování života naší obce i v následujících letech.

Jan Hosnedl

36 let, automechanik

V Ořechu jsem se narodil a znám dobře zdejší život, ovšem poslední dobou mi přijde stagnující ve všech směrech. Do místního zastupitelstva se snažím zapojit již 12 let.
Změny, které nás nevyhnutelně čekají, je třeba řešit svěžím a svérázným postojem a nebránit se novým věcem a způsobům!

Jitka Koutová

39 let, lékárnice

Životní cesta mě přivedla do obce před deseti lety. Během těchto let k dceři přibyli ještě dva synové. Chtěla bych pomoci udržet nejen pro své děti zdravý a bezpečný domov i vysokou úroveň školy a školky. A obnovit a rozšířit služby v obci.

Vladimír Glaser

55 let, vedoucí ekologického střediska, včelař

Náš rod žije v Ořechu přes 350 let a moji předci se vždy podíleli na jeho rozvoji. Já jsem se v minulosti podílel například na vybudování Arboreta a Lesíku. Myslím, že v současné době je pro Ořech i pro mě největší priorita chránit životní prostředí, ve kterém vyrůstají naše děti a vnoučata.

Václav Zákostelecký

48 let, stavbyvedoucí

V Ořechu žiji se svou přítelkyní více než 10 let. Trápí mne, že se obec nezajímá o údržbu silnic v novější části obce, že není schopná vybudovat bezpečný chodník do Řeporyj. Trápí mne, že v Ořechu není žádná správná vesnická hospoda, kam by šlo zajít na pivo a jen tak poklábosit se sousedy. Trápí mne časté krátkodobé výpadky elektřiny v naší obci. Proto jsem se rozhodl aktivně zapojit do rozvoje obce a udělat něco PRO OŘECH.

Celý život pracuji jako stavbyvedoucí či technický dozor. Věřím, že svými odbornými znalostmi z oblasti stavebnictví můžu být užitečný pro správné nastavení podmínek v územním plánu naší obce.

Jiří Peldřimovský

61 let, ekonom

V současné době podnikám v oblasti maloobchodního prodeje. Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze a celý můj profesní profil souvisí s ekonomikou a podnikáním. V zastupitelstvu obce Ořech pracuji již čtvrté volební období.
V následujícím volebním období bych rád nadále využil svých zkušeností v práci zastupitele i v manažerských funkcích podnikatelského prostředí. Rád bych prosadil, aby řízení obce bylo průhledné a rozpočtová politika umožňovala plnění našeho volebního programu a další rozvoj obce bez plýtvání finančními prostředky. Rovněž bych rád přispěl k tomu, aby náklady občanů s poplatky a výdaji za vodu, kanalizaci, odpady apod. byly udrženy na přiměřené výši.

Jiří Zamouřil

51 let, odborný poradce v oblasti počítačových systémů

V Ořechu bydlím skoro 12 let a cítím se být již jeho nedílnou součástí. V rámci své profese se zajímám o novinky v oblasti informačních technologií a sleduji jejich dopady na náš běžný život. Budu se snažit, aby tyto technologie obyvatelům Ořechu přinášely jen pozitiva a umožňovaly jim jednodušší a příjemnější život.