CHODNÍKY NEJEN DO ŘEPORYJ

Cesta do řeporyj

Řeporyje jsou pro Ořešáky častým cílem. A to i pro pěší. Děti tam chodí do školy, někteří na autobus, na nákupy nebo třeba do nového pivovaru. V úseku kolem mostu a za ním směrem do Řeporyj je však cesta velmi nebezpečná. Bez chodníku a se silnou dopravou.
I řeporyjští chodí do Ořecha. Do kostela, na procházky, na návštěvu … Všichni jsou pro vyřešit cestu tak, aby byla opravdu bezpečná. A to je již jen technická a finanční záležitost. Věříme, že projektanti dokáží tento problém vyřešit a projednat a my pak společně se řeporyjským zastupitelstvem zajistíme financování a výstavbu nejen chodníku, ale i jeho osvětlení a navazujících přechodů. Část pozemků pro chodník vlastní obec. Pošlapeme tedy po svém!

Cesta do Zbuzan

Cesta do Zbuzan po Uhelné je bezpečnější. Ale i ta si zaslouží rekonstrukci. Do Zbuzan chodíme na vlak, na fotbal a za službami, které nám v Ořechu bohužel chybí. Do hospody, ke kadeřnici, lékaři, …

Cesta na Zmrzlík

Hájovka také nyní končí nešťastně kousek před cílem. Část pozemků, po kterých může nová cesta vést vlastní obec. Domluvíme se tedy se sousedy a Hájovkou dorazíte na Zmrzlík po trochu pozměněné trase.
Pak přijdou na řadu další, především procházkové cestičky po okolí.