2. DŘEVOŘEZÁNÍ 2021

2. Dřevořezání v Muzeu 19. 6 . 2021

Již druhé a jedinečné setkání řezbářů – betlémářů v prostorách Muzea medu a českých Vánoc v Ořechu 19.6.2021 od 10.00 do 18.00. Ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů.

Můžete obdivovat šikovné řezbáře, kteří s pomocí nožíků a dlátek kouzlí postavičky do českých betlémů. Zadání pro Dřevořezání 2021 vybrali návštěvníci výstavy betlémů v prosinci 2020 (mohli jsme mít otevřeno 14 dní a navštívily výstavu stovky návštěvníků) a návštěvníci virtuální výstavy. A zvolené téma je: „Babiččin venkovský dvoreček“. Betlémáři tedy budou vzpomínat na dětství a vyřezávat to, co je zaujalo na dvorečku u babičky. Tedy sousedy, kteří se spolu s babičkou vydávají navštívit Ježíška nebo zvířata, drobné stavby, nábytek, úly, dokreslující pozadí dvorečku, ze kterého venkované do Betléma vycházejí. Na náš mail můžete posílat řezbářům své inspirace. Na Dřevořezání 2020 na téma „Jsme stádo“ vznikl „ovčí kopeček“ s ovčákem, lávkou, ovečkami a hlídacími psy. Na fotografie z dřevořezání se můžete podívat ZDE.

Vyřezávání si můžete i vyzkoušet a v omezeném množství si můžete zakoupit i něco do svého betléma. Rovněž se můžete podívat i na 11m dlouhý vyřezávaný „Betlém příběhů“.

Dřevořezání je součástí 18. Českého Medobraní, které probíhá po celý červen. Můžete se tedy kromě řezání podívat i na doprovodný „medový program“. Prohlédnout si unikátní prosklený Včelín a především včely, které v něm žijí a pracují. Podívat se na vytáčení medu a třeba ho i ochutnat.

Vstup na Dřevořezání a do Muzea je zdarma.

Rádi uvítáme i další řezbáře. O podrobnosti napište na vcelinorech@gmail.com. Pro řezbáře je připraveno setkání od 18. do 20.6. včetně ubytování v Pensionu U Barona Prášila přímo u Muzea.

V rámci doprovodného programu budou moci shlédnout vytáčení medu s ochutnávkou.