Turnusy a témata

TURNUSY A TÉMATA PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA

PRO LETOŠNÍ ROK ZASÍLEJTE PŘIHLÁŠKU POUZE NA JEDEN TURNUS. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Základem tábora je ohlídání dětí tak, aby rodiče mohly v klidu do práce. Ale aby dětem bylo hlídání co nejpříjemnější, připravujeme pro ně program. Základ programu bude vždy stejný. Všechny děti půjdou na výlet, pojedou na delší, celodenní výlet, vyzkouší si keramiku a další výtvarku, zasportují si, zahrají plno her, prozkoumají kousek přírody apod. Ale v jednotlivých týdnech budou mít podle tématu některých aktivit více. „Mistři světa“ budou mít o trochu více pohybu a celotáborová soutěž bude zaznamenávat výsledky sportovních výkonů, výtvarníci budou mít k dispozici více hlíny a času na ní apod. Vždy ale tak, aby všechny aktivity zvládaly všechny děti a aby je bavily. Vše bude především o hře. Mírně poznávací hře. „Nesportovec“ se tedy nemusí bát posledního kurzu. Naopak ho může některý „nový“ sport inspirovat.

Termíny odpovídají roku 2018, témata a popis roku 2017 (= mohou se ještě měnit)

číslo termín téma Popis
1 9.-13.7. Kuchař, číšník Děti se dozví něco více o vybraných potravinách a vyzkouší si uvařit a pěkně naservírovat jednoduché jídlo.
2 16.-20.7. Indiáni Ozdobení totemu, rozdělávání ohně, bezpečná střelba z luku, poznávání stop a přírody.
3 23.-27.7. Rytíři, princezny Rytířské souboje nejen v „boji“, ale i ve znalostech a zručnosti a pro dámy výroba „šperku“, poezie, zahrada..
4 30.7.-3.8. Čerti a čertíci hry a tvorba  na téma čertíků a čertovin
5 6.-10.8. Piráti Na lodi bude nejen drsno, ale i veselo, pirát si musí vědět rady, jak přežít na pustém ostrově, jak hledat poklad, …
6 13.-17.8. Výtvarníci, umělci Papír, dřevo, keramická hlína, sádra .. a ze všeho se dají vytvořit zajímavé věci
7 20.-24.8. Divadelníci, filmaři Vymyslet a napsat scénář, připravit kulisy,vyzkoušet si hereckou roli a vše na závěr shlédnout v kině. Už jste si to někdy vyzkoušeli?
8 27.8.-31.8. Olympiáda  hry a netradiční sporty